Orlęta pod lupą strony podlaskisport.pl

• autor: _____, 2011-12-02 11:30

Źródło: http://www.podlaskisport.pl

W dniu dzisiejszym na celownik wzięliśmy występujące w Klasie Okręgowej Orlęta Czyżew. Przeanalizowaliśmy rundę jesienną w wykonaniu tego zespołu oraz zapytaliśmy o ocenę rundy i plany na przyszłość zespołu trenera Kamila Rosińskiego.

Orlęta Czyżew zimę spędzą podium ligowej tabeli. Trzecią pozycję zawdzięczają przede wszystkim niezłej końcówce rundy, w której gra zespołu mogła się podobać i w której w pięciu ostatnich spotkaniach Orlęta zdobyły 13 punktów. Z postawy swoich zawodników zadowolony jest tez trener Kamil Rosiński - „Trzeba przyznać , że nie było łatwo zająć tak dobrą pozycję. Mieliśmy swoje problemy jak każda inna drużyna. Teraz po rundzie jesiennej na spokojnie można twierdzić , że gdyby nie pewne okoliczności, to ten wynik mógł być bardziej okazały”.

Jego zdaniem, gdyby nie kontuzje, które nękały skład zespołu z Czyżewa, to dorobek punktowy mógłby być jeszcze bardziej okazały - „W drugiej kolejce na pół roku straciliśmy Przemysława Dryglasa , który był naszym czołowym zawodnikiem. Kontuzje nie omijały także Artura Antoniaka i Wojtka Kowalczyka”.

Orlęta, oprócz wysokiej domowej porażki z Krypnem, prezentowały przez całą jesień raczej równą formę i nie przytrafiają się zespołowi dłuższe serie bez wygranej. Czyżewianie nie mieli zazwyczaj dużych problemów z punktowaniem zarówno na wyjazdach jak i na własnym boisku. Z tą opinią zgadza się też szkoleniowiec Orląt - „ Jeśli chodzi o mecz z Krypnianką Krypno po prostu nam nie wyszedł. Do rundy jesiennej przygotowaliśmy się bardzo starannie, a dobre przygotowanie przełożyło się na wyniki zespołu”.

O sile ofensywnej zespołu z Czyżewa stanowi przede wszystkim Wojciech Kowalczyk. Imię i nazwisko zobowiązuje, więc tak jak gwiazda z lat 90-tych, tak i napastnik Orląt zdobywa sporo bramek. W obecnej rundzie strzelił już 14 bramek. 7 trafień ma na swoim koncie Daniel Fiedorczuk, a 5 golami może się pochwalić Grzegorz Waszczuk.

W Czyżewie, jeszcze nikt głośno nie mówi o grze w IV lidze w następnym sezonie, ale nikt w mieście na skraju województwa podlaskiego takiego scenariusza nie wyklucza. Zdaniem szkoleniowca i działaczy klub jest gotowy organizacyjnie by walczyć o promocję to wyższej klasy rozgrywkowej, a potem w niej występować – „Gdyby udało się wywalczyć promocję, to klub stanąłby na wysokości zadania. W Czyżewie są ludzie ,którym zależy na piłce nożnej i  są oni w stanie szybko się zorganizować do tego ,żeby klub mógł występować w IV lidze” - z dumą podkreśla trener Orląt.

Zespół z Czyżewa przygotowania wznowi w styczniu. „W planach mamy rozegranie 7-8 gier kontrolnych. Głównie będziemy trenować na boisku Orlik, ale zajęcia odbywać się również będą w terenie. W mniejszym stopniu będziemy przebywać w hali sportowej” - informuje szkoleniowiec.

Kamil Rosiński pochwalił także zajmującego pozycję lidera Magnata Juchnowiec, oraz zdradził wstępne plany transferowe. O tym i o innych ciekawych kwestiach szerzej w wywiadzie z trenerem Orląt.

Bilans Orląt po rundzie jesiennej:
Pozycja w tabeli: 3.
Zwycięstwa: 9