Zapowiedź 18kolejki KOS

• autor: _____, 2012-03-29 17:12

Osiemnasta kolejka Klasy Okręgowej zapowiada się interesująco. Z pewnością hitem tej serii gier będzie mecz w Czyżewie, gdzie pierwszy w tabeli Magnat Juchnowiec Kościelny zmierzy się z miejscowymi Orlętami.

Przypomnijmy, że gospodarze są beniaminkiem rozgrywek ale mają duże szanse na awans do IV ligi. Jeśli podopieczni trenera Kamila Rosińskiego zwyciężą w niedziele z liderem, a Krypnianka przegra z KS Sokoły, to Orlęta mogą wskoczyć na miejsce premiowane awansem. Zadanie nie będzie jednak łatwe ponieważ Magnat przyjedzie do Czyżewa po trzy punkty, Zwycięstwo drużyny trenowanej przez Wiesława Jancewicza znacznie przybliży ją do IV ligi.

Więcej w rozwinięciu newsa -->

Do ciekawej konfrontacji dojdzie w Krypnie, gdzie wspomniana wcześniej Krypnianka zmierzy się z KS Sokoły. Goście zamykają tabelę i będą chcieli wygrać. Z kolei gospodarze potrzebują trzech „oczek” aby zachować drugą pozycję w tabeli. W ostateczności jeden wywalczony punkt również wystarczy do utrzymania drugiej lokaty. Z remisu z pewnością zadowoleni byliby przyjezdni.

Tuż za pierwszą trójką znajduje się Gieret. Drużyna z Gib zagra w tej kolejce na własnym boisku z Narwią. Przy ewentualnej wygranej z zespołem z Choroszczy i porażkach Krypnianki i Orląt, podopieczni trenera Michała Pieślaka mogą awansować na drugie miejsce w tabeli.

Włączyć się do walki o awans może Piast Białystok, który zagra u siebie z Pomorzanką Sejny. W przypadku tego meczu scenariusz jest podobny do spotkania Krypnianki z KS Sokoły. Drużyna z Sejn zagrożona jest degradacją z ligi i potrzebuje punktów. Z kolei gospodarze aby myśleć o IV lidze muszą wygrać na własnym stadionie.

Sudovia Szudziałowo zagra z Kolejarzem Czeremcha. Goście będą wiosną walczyli o utrzymanie. Obecnie zajmują przedostatnią pozycję z dorobkiem 13. punktów. W Raczkach miejscowa Polonia powalczy z Koroną Dobrzyniewo Duże. Będzie to mecz zespołów środka tabeli. Z kolei Rudnia Zabłudów zmierzy się KS Wasilków. Obie drużyny nie mogą być jeszcze w stu procentach pewne utrzymania, także zapowiada się zacięty mecz.

Do Piątnicy w niedzielę zawita Sokół II Sokółka. Forty prowadzone przez Dariusza Kossakowskiego także nie mogą być pewne gry w Klasie Okręgowej. Gospodarze będą chcieli wykorzystać atut własnego boiska i ograć rywali.

18. kolejka

Piast Białystok - Pomorzanka Sejny godz. 13:00