Zapowiedź 22kolejki KOS

• autor: _____, 2012-04-28 11:26

źródło: http://www.podlaskifutbol.pl

W 22. kolejce Klasy Okręgowej dojdzie do kilku ciekawych konfrontacji. Liderujący Magnat Juchnowiec Kościelny zagra w sobotę w Sokółce z miejscowym Sokołem II. Podopieczni trenera Wiesława Jancewicza będą chcieli powiększyć swoją przewagę nad stawką pościgową. Z kolei gospodarze tracą do lokaty premiowanej awansem sześć punktów, to pozwala jeszcze myśleć o IV lidze.

22. kolejka

Forty Piątnica - Pomorzanka Sejny godz. 16:00

Kolejarz Czeremcha - Narew Choroszcz godz. 16:00

Sokół II Sokółka - Magnat Juchnowiec Kościelny godz. 17:00

Piast Białystok - KS Wasilków godz. 13:00

Gieret Giby - Krypnianka Krypno godz. 16:00

Orlęta Czyżew - KS Sokoły godz. 15:00

Polonia Raczki - Rudnia Zabłudów godz. 14:00

Sudovia Szudziałowo - Korona Dobrzyniewo Duże godz. 15:00

Podobnie sytuacja będzie wyglądała w Gibach. Drugi w tabeli Gieret zmierzy się z Krypnianką. Jeśli gospodarze przegrają lub zremisują, to stracą obecną pozycję. Z kolei dla drużyny z Krypna porażka będzie oznaczała duże zmniejszenie szans na awans.

Ewentualną wpadkę Gieretu wykorzystać mogą Orlęta Czyżew, które zagrają na własnym boisku z zamykającym tabelę KS Sokoły. Inny wynik niż wygrana gospodarzy będzie dużą niespodzianką. Blisko czołowych lokat znajduje się Piast. Białostoczanie nie będą mieli łatwego rywala w tej kolejce. KS Wasilków radzi sobie wiosną zdecydowanie lepiej niż jesienią i wynik tego meczu jest sprawą otwartą.

Mecz o przysłowiowe sześć punktów, to pojedynek Kolejarza Czeremcha z Narwią Choroszcz. Obie drużyny bronią się przed spadkiem. W lepszej sytuacji są goście, którzy mają na koncie 20. punktów. Kolejarz wywalczył do tej pory piętnaście „oczek” i zajmuje przedostatnią lokatę.

Wywieść trzy punkty z Piątnicy będzie chciała Pomorzanka. Drużyna z Sejn zajmuje 14. miejsce i nie może być pewna gry w Klasie Okręgowej w przyszłym sezonie.