Nowy trener!

• autor: grzywa10, 2012-07-17 11:29

16.07.2012r. mamy zaszczyt powitać w naszych szeregach nowego trenera Mariusza Kulhawika wychowanka Jagiellonii Białystok w drużynie Orlęta Czyżew życzymy samych sukcesów.

Zapraszamy wszystkich chętnych na treningi w środy i piątki godz. 18:00 stadion Miejski Czyżew

więcej na temat nowego trenera w dalszej części newsa:...

Wychowanek Jagiellonii. Pochodzi z usportowionej rodziny. Młodszy brat, Tomasz, jest również wychowankiem Jagiellonii. Ukończył AWF w Gdańsku, wykształcenie wyższe, trener II kl. piłki nożnej, mgr wychowania fizycznego.
Po skończeniu wieku juniora, trafia do rezerw Jagiellonii, z którymi wywalcza w 1990 roku awans do III ligi. Rok później przechodzi do innego trzecioligowca z Podlasia - MZKS Wasilków, z którym w całej swojej piłkarskiej karierze będzie się wiązał kilkukrotnie. W sezonie 1992/93 powraca do Jagiellonii, gdzie ponownie staje się zawodnikiem zespołu rezerwowego. W obliczu słabych wyników i problemów kadrowych trafia wiosną do szerokiej kadry pierwszoligowej Jagiellonii. Debiutuje w ekstraklasie w przegranym meczu (na własnym stadionie) z Lechem Poznań 0:5. Gra też w innych sześciu spotkaniach (w tym czterokrotnie wybiega jako podstawowy zawodnik). Jest to o tyle ciekawy przypadek, że ani wcześniej ani później nie jest dane Mariuszowi reprezentowanie "Jagi" w jakimkolwiek oficjalnym meczu ligowym w barwach pierwszego zespołu "Jagi". Po spadku zespołu do II ligi, odchodzi do klubu z Wasilkowa, gdzie z krótkimi przerwami gra niemal do końca lat 90-tych. Kilkukrotnie wyjeżdża też na krótko za granicę (KSV Heinrichstahl, KSV Victoria Aschaffenburg-Niemcy). W Niemczech dwukrotnie awansował ze swoim zespołem do wyższej klasy rozgrywek, był uznany najlepszym piłkarzem ligi, raz zdobył 27 bramek w sezonie i tytuł króla strzelców. W sezonie 1998/99 zostaje zawodnikiem Sparty Szepietowo (w międzyczasie jest wypożyczony do III-ligowych Wigier Suwałki), w barwach której walczy m.in.: przeciwko Jagiellonii w meczu barażowych o awans do III ligi w sezonie 1999/00. Porażka barażowa szybko przyczynia się do upadku klubu z Szepietowa. Po odejściu ze Sparty "zalicza" w swej karierze kilka następnych klubów z Podlasia m.in.: Olimpię Zambrów, Hetman Białystok (III liga). W sezonie 2002/03 zostaje grającym trenerem Kolejarza Czeremcha (beniaminek IV ligi Podlaskiej), zaliczając się podobnie jak w poprzednich klubach, do najlepszych zawodników. Od sezonu 2003/04 wzmacnia Tur Bielsk Podlaski, a rok później ponownie ma okazję grać ze swoim bratem - Tomaszem, który także decyduje się na ofertę Bielska Podlaskiego. Od 2001 roku trenuje młodzież w Jagiellonii (rocznik 1991, wicemistrzostwo Polski juniorów 2007). Latem 2008 roku kończy karierę piłkarską. Latem 2010 roku kończy pracę z juniorami Jagiellonii rocznika 1991 oraz z zespołem Jagiellonii (ME)i przenosi się do beniaminka III ligi - Dębu Dąbrowa Białostocka. 18.11.2011 odchodzi z Dębu.

źródło.http://www.jagiellonia.neostrada.pl/