24. kolejka

• autor: _____, 2010-05-08 20:12

żródło: http://www.podlaskizpn.org

24. kolejka A-klasy powinna dostarczyć kibicom wielu emocji. Dodatkowo, mogą w niej zapaść pierwsze rozstrzygnięcia dotyczące awansów i spadków. Wszystko za sprawą pojedynków pomiędzy drużynami zajmującymi w tabeli bardzo zbliżone do siebie miejsca. Oczy wszystkich będą zwrócone przede wszystkim na Białystok oraz na Szudziałowo.

W stolicy Podlasia BKS Jagiellonia podejmie liderujący Podlasiak Knyszyn. Dla białostoczan nie ma już miejsca na pomyłki. Po ostatniej wpadce w Dobrzyniówce spadli oni w tabeli na piąte miejsce i ewentualna porażka w starciu z Podlasiakiem może wyeliminować ich z walki o awans do okręgówki.

Drugi hit kolejki odbędzie się w Szudziałowie. Sudovia podejmie Pionier Brańsk i zwycięzca tego meczu umocni się na drugiej pozycji w tabeli. Własne boisko będzie z pewnością sprzyjać gospodarzem, ale lepsze wyniki na wiosnę osiągają jak na razie goście.

Remis w Szudziałowie oraz wygrana Podlasiaka w Białymstoku sprawi, że na drugie miejsce awansuje Gieret Giby. Stanie się tak, ponieważ ciężko przypuszczać, aby będący na fali zespół nie potrafił wygrać w starciu z najsłabszą w stawce Biebrzą Goniądz. Beniaminek oddał ostatni mecz walkowerem i jego sytuacja jest bardzo ciężka. Gieret natomiast rozgromił w środę na wyjeździe Krokus Dobrzyniówka 6:0 i na wiosnę zanotował komplet zwycięstw.

Interesująco powinno być również w meczach o utrzymanie. Druga od końca Skra Czarna Białostocka podejmie plasujące się o pozycję wyżej Pogranicze Kuźnica Białostocka. Gospodarze jeśli marzą o pozostaniu w A-klasie muszą ten mecz wygrać. Ewentualna porażka może sprawić, że do bezpiecznego miejsca będą tracić już sześć oczek.

W trochę lepszym położeniu są zespoły COKiS Ciechanowiec i Konaru Kora Korycin. Ale i one nie mogą być pewne utrzymanie. Dlatego w starciu tych ekip także można się spodziewać sporej dawki emocji.

Dobrą passę będzie próbowała utrzymać Rospuda Filipów. Po dwóch wygranych z rzędu zagra na wyjeździe z KS Śniadowo, które u siebie prezentuje się bardzo dobrze. Nawet punkt wywalczony przez gości będzie ich sporym sukcesem. Brak trzech punktów dla gospodarzy całkowicie przekreśli ich szanse na awans.

W pozostałych dwóch spotkaniach na przeciwko siebie staną sąsiedzi w tabeli. Wszystkie te ekipy mają jedną cechę wspólną. Nie walczą już praktycznie o nic. Spadek im nie grozi, a o utrzymanie mogą być spokojni. Tur II Bielsk Podlaski zagra z Krokusem Dobrzyniówka, a Orlęta Czyżew z KS UM Krynki.