Zczuba.tv

Aktualności

1/4 jednak dla Holendrów..

• autor: grzywa10, 2010-06-28 18:31

W spotkaniu 1/8 finału Mistrzostw Świata reprezentacja Holandii spodziewanie pokonała Słowację 2:1 i tym samym awansowała do 1/4 finału. Znakomicie spisał się Arjen Robben, który przez całe spotkanie grał bardzo dobrze i strzelił ładną bramkę.

Mecz w linku poniżej:

Więcej info o meczu:

Od samego początku spotkania na boisku dominowali piłkarze z Holandii. Kilkakrotnie udało im się zaskoczyć obronę Słowaków, która prezentowała się całkiem dobrze.

W 8. minucie meczu dobrze dośrodkowywał Kuyt, jednakże Van Persie po instynktownym strzale głową nie trafił w bramkę Jana Muchy. Choć to Holendrzy nieco przeważali, Słowacy grali całkiem dobrze, co udowodnili kilkoma dobrymi akcjami, które stworzyły spore zagrożenie pod bramką Stekelenburga.

W 18.minucie meczu doskonałym podaniem z głębi pola popisał się jeden z Holendrów. Piłkę dostał Arjen Robben, który doskonale zbiegł przed pole karne i mocnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza Słowaków.

Po stracie gola reprezentacja Słowacji starała się odrabiać straty, jednakże nie szło jej to najlepiej. Dobrze spisywała się holenderska obrona, a piłkarze ze Słowacji nie mieli pomysłu na skuteczne rozegranie akcji, która mogłaby przynieść bramkę. Holendrzy za to konstruowali dobre akcje, ale niestety żadna z nich nie przyniosła już gola w pierwszej połowie.

Druga część meczu to całkiem dobre widowisko. Obie drużyny wyraźnie zrozumiały jaka jest stawka spotkania, które obfitowało w wiele solidnej walki, co mogło podobać się kibicom. Słowacy wyraźnie się zmobilizowali i kilkakrotnie zmuszali holenderskiego bramkarza do interwencji, które wcale łatwe nie były.

Najlepszą okazję na wyrównanie miał Vittek, który znalazł się w sytuacji sam na sam ze Stekelenburgiem. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł bramkarz, który skutecznie interweniował.

W 83. minucie Holendrzy zdołali podwyższyć na 2:0. Stało się tak za sprawą Sneijdera, który dostał świetne podanie od Kuyta i pewnie skierował piłkę do siatki bramki Słowaków. Podsumowując, Holendrzy grali nieco lepiej, choć niezachwycająco. Zdecydowanie zasłużyli na zwycięstwo, jednakże szkoda Słowaków, którzy pokazali się naprawdę z dobrej strony.

W doliczonym czasie gry Słowacy zdobyli honorowego gola, wykorzystując rzut karny po faulu Stekelenburga. Z jedenastu metrów do siatki pewnie trafił Vittek.

Holandia 2:1(1:0) Słowacja

1-0 Rooben 38'

2-0 Wesly Sneider 83'

2-1 Vittek (k)