Podsumowanie według Gazety Współczesnej

• autor: _____, 2010-12-01 10:33

W rozwinięciu newsa znajduje się podsumowanie minionych 17 kolejek podlaskiej A-klasy opracowanych przez redaktora Gazety Współczesnej, Miłosza Karbowskiego.

Link bezpośredni http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101201/SPORT03/19912039

Przy okazji chciałbym oznajmić iż pomysł z forum naszego klubu nie wypalił, przez ponad miesiąc nikt się tam nie udzielił i zgodnie z obietnicą (gdzie dawałem czas na rozkręcenie do końca listopada) kasuję je.

żródło: http://www.wspolczesna.pl

Giby, Krynki. "Stranieri” z Gib i oparty na wychowankach KS UM Krynki przed zimową przerwą zajmują w A Klasie miejsca premiowane awansem do okręgówki.

Ta podlaska liga rozegrała 17. kolejek, dwie awansem z rundy wiosennej. Taka liczba spotkań wyłoniła w tabeli sześciu realnych kandydatów do awansu. Na razie najbliżej niego są Krynki i Gieret Giby.

Krynki mają za sobą bogatą przeszłość w klasie okręgowej. Zadebiutowały w niej w 1995 roku porażką 0:2 z drugoligowym obecnie Ruchem Wysokie Mazowieckie. Przez długi czas w zespole występowali głównie piłkarze z Sokółki. Opieranie się na "armii zaciężnej” skończyło się spadkiem do A klasy, a w 2006 roku rozwiązaniem drużyny. W kolejnym sezonie przystąpiła znów do gry, zaczynając od klasy B, ale stworzono ją już na bazie miejscowych piłkarzy. Ci obecnie walczą o powrót do najlepszych klubowych tradycji.

– Poza dwoma starszymi zawodnikami nasz zespół tworzą zawodnicy, którzy 2-3 lata temu byli juniorami – mówi Krzysztof Tumiel, najlepszy snajper drużyny. – Przed sezonem nie zakładaliśmy walki o awans, ale skoro pojawia się szansa, to się o niego postaramy – dodaje strzelec 12 goli w lidze i 4 w Pucharze Polski.

Tuż za Krynkami w tabeli znajdują się cztery inne zespoły: KS Śniadowo, Orlęta Czyżew, BKS Jagiellonia Białystok i Kora Korycin.

– Myślę, że zespoły z czołówki A klasy poradziłyby sobie w okręgówce. Trudniej będzie nam awansować niż potem się utrzymać – uważa K. Tumiel.

Siła doświadczenia

Gieret to zupełnie inny piłkarski świat. Ekipa z Gib opiera się na doświadczonych piłkarzach, ogranych w wyższych ligach. Bramkarz Karol Śliwiński, Dariusz Gorszewski, Zbigniew Mikucki czy Andrzej Spura mają za sobą m. in. przeszłość w Wigrach Suwałki. Bramkostrzelny napastnik Karol Tarlecki, choć karierę zaczynał w Gibach, ostatnio występował w Pomorzance Sejny i Sparcie Augustów.

– Po wzmocnieniach już rok temu mieliśmy plan awansu. Wtedy brakowało jednak jeszcze zawodników, wobec kontuzji jeden mecz nawet oddaliśmy walkowerem – mówi rozgrywający Gieretu, nestor podlaskich boisk Ryszard Żyliński. – Teraz jest komu grać. Poza tym, o ile wcześniej, gdy sam trenowałem Gieret zawsze miałem kłopot a bramkarzami, teraz jest u nas Karol Śliwiński. Stanowi 50 procent wartości zespołu.

Śliwiński nie tylko świetnie broni (zespół stracił 13 goli, jak na "bramkowe” mecze A Klasy wyjątkowo mało), ale też skutecznie egzekwuje rzuty karne. Jesienią wykorzystał trzy "jedenastki”.

Gieret wydaje się pewniakiem do awansu, choć nawet tej drużynie zdarzyła się wpadka. Zespół z Gib poległ 0:1 na boisku jednego z outsiderów, Krokusu Dobrzyniówka. Przegrał z własną nieskutecznością, ambitnymi rywalami i boiskiem, które przypomina łąkę. No, ale nikt szczególnie tu nie wybrzydza. To przecież "A”, a nie "ekstra” – klasa.

Najlepsi strzelcy:

Karol Tarlecki (Gieret) – 18 goli

Piotr Magdaleński (KS Miastkowo) – 16

Krzysztof Tumiel (KS UM Krynki) – 12

Robert Rogowski (Pionier), Daniel Szabłowski (KS Śniadowo) – po 11.

autor: ~irSkVXXdQTSijJRV 2011-04-03 09:29:41

avatar News 730151 podsumowanie wedlug gazety wspolczesnej.. Huh, really? :)

autor: ~UwyrqZBjfnhBEgFTH 2011-04-22 14:48:47

avatar News 730151 podsumowanie wedlug gazety wspolczesnej.. Peachy :)