Ekstraklasa: Hermes zdyskwalifikowany na rok!

• autor: _____, 2011-02-04 10:48

źródło: http://www.podlaskisport.pl

Roczną dyskwalifikacją Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej ukarał zawodnika Jagiellonii Białystok Hermesa, który był zamieszany w aferę korupcyjną.

Zarzucanych Hermesowi czynów korupcyjnych zawodnik miał dopuścić się reprezentując barwy Korony Kielce. Do momentu uprawomocnienia się wyroku piłkarz może bez przeszkód grać w zespole Jagiellonii.

Niestety nie ma możliwości zawieszenia kary dla 35-letniego Brazylijczyka.

Postępowanie dotyczy wydarzeń z 2003 roku, gdy Hermes przebywał w naszym kraju pierwszy rok. Zawodnik nie znał języka polskiego i nie był świadomy czynów korupcyjnych, których dopuścił się jego były klub.

- Hermes został zdyskwalifikowany za 18 czynów korupcyjnych, które miały miejsce między marcem a majem 2004 roku, kiedy był zawodnikiem Korony Kielce, który skutecznie walczył wtedy o awans do ówczesnej drugiej ligi. Wyrok nie jest prawomocny, a zawodnikowi przysługuje odwołanie do Związkowego Trybunału Piłkarskiego. Jeśli ten podtrzyma naszą decyzję, to piłkarz Jagiellonii nie zagra przez rok od dnia uprawomocnienia się wyroku - powiedział PAP szef Wydziału Dyscypliny PZPN Artur Jędrych.

Białostocki klub z pewnością odwoła się od tej decyzji. - W ciągu miesiąca odwołamy się do trybunału sportowego i zobaczymy, jak się sprawa wyjaśni - powiedział prezes Jagiellonii Cezary Kulesza na antenie stacji Orange Sport Info.